Vinterskue 2014


Barn/Hund:

1. Frederikke D. Petersen med Tibetansk Spaniel, DKCH Bio-Bios Dandelion
2. Stephanie med Dværg Pudel, sort, Warming Black Indira
3. Sidsel Pedersen med Shetland Sheepdog, Zarvo's Promissing Silverblue Wonder
4. Sanne med Boxer, Von Ellinghaus Yves

Junior/Hund:

1. Sandra Hansen med Mops, Troppola Rock Mama
2. Pernille Pedersen med Golden Retriever, Fjordglimt Keeping My Baby 
3. Pernille Jensen med Boston Terrier, Rieckholm's Boston B. B.
4. Isabella Kornum med Mastiff, Hjalte Zondor Du Ranc De Bannes

Parklasse:

1. Hanne Nielsen med Tibetansk Spaniel, Magic Mace one og Toyway Dario-Fo
2. Annika Steen Nielsen med Samojedehund, White Canis Rex of Arluq og White Samoyeds Chanel Of Boss
3. Jean Hansen med Mops, Lykkedal's Joker og Lykkedal's Jazz To Quipios
4. Helle Laustsen med Boxer, Von Ellinghaus Yves og Hellapes Beauty Girl

BabyKlasse:

1. Beagle, Holtebakken's Fabulous Lady Chalott, E: Helle Bech Gravesen  
2. Shar Pei, China House Memory Of Naf Naf, E: Merete Rivier
3. Jack Russell Terrier, Cesær, E: Jan Møller
4. Gammel Dansk Hønsehund, Charletan's Hector, E: Kenni Klit

Hvalpeklasse:

1. American Akita, Raw Diamond A Little Grizzly Bear, E: Bettina Kjeldgaard og Palle Ravn. 
2. Sort Russisk Terrier, Chudo Vladik From Lukaya's Dream, E: Bøjle N. og Pia Susanne Nielsen.
3. Shih Tzu, Jucabo's Afrodite, DK08560/2013, E: Connie Jonsson
4. Chi Hua Hua, Langhåret, Tinyloves Queen Of Hearts, E: Kamilla Hansen

Juniorklasse:

1. Mops, Lykkedal's Joker, E: Jean Hansen
2. Borzoi, Triumphator Zotiel Zeki, E: Jette Godskesen
3. Shih Tzu, Tri-Tzu's Beautiful Angel, E: Ellen Nielsen
4. Skotsk Terrier, Call To Glory Mc Guiver, E: Alicia Marta Vallarino

Mellemklasse:

1. Mastiff, Hjalte Zondor Du Ranc De Bannes, E: Inger-Maria Lakjer Serena
2. Beagle, Skansehøj's Influence, E: Camilla Jacobsen
3. Pudel, Mellem, Brun/Hvid/Sort, Warming Black Indira, E: Lene Riis
4. Rhodesian Ridgeback, Safero Abasi, E: Pia Rasmussen

Åbenklasse:

1. Shih Tzu, Tri-Tzu's Asian Rose, E: Ellen Nielsen
2. Golden Retriever, Fjordglimt Keeping My Baby, E: Mona Dahl Grydgaard
3. Samojedehund, White Canis Rex Of Arluq, E: Annika Nielsen
4. Shetland Sheepdog, Zarvo's Promising Silverblue Wonder, E: Anne Dorthe Bager og Leon Calundan

Championklasse:

1. Islandsk Fårehund, DKCH Ishundur's Lettir Ljomi, E: Bente Andersen
2. Shar Pei, DKCH Take You By Storm Israpolaris, E: Merete og Jean Claude Rivier
3. Basset Fauve De Bretagne, DKCH Fjordkær's Jarl, E: Kurt Holck
4. Papillon, DKCH Toymaker's Wannabe Vip, E: Rudolf Frandsen

Veteranklasse:

1. Rhodesian Ridgeback, DKCH DEVDCH DECH M'gongo Tasu A'mwisho, E: Ane Marie V. Vilhelmsen
2. Beagle, Gold Line's Pure Entertainer, E: Camilla Jacobsen
3. ?
4. Chow Chow, Cracker, E:Marianne Teglborg

Best In Show:

BIS 1. Mastiff, Hjalte Zondor Du Ranc De Bannes, E: Inger-Maria Lakjer Serena
BIS 2. Rhodesian Ridgeback, DKCH DEVDCH DECH M'gongo Tasu A'mwisho, E: Ane Marie V. Vilhelmsen
BIS 3. American Akita, Raw Diamond A Little Grizzly Bear, E: Bettina Kjeldgaard og Palle Ravn. 
BIS 4. Shih Tzu, Tri-Tzu's Asian Rose, E: Ellen Nielsen
BIS 5. Islandsk Fårehund, DKCH Ishundur's Lettir Ljomi, E: Bente Andersen
BIS 6. Mops, Lykkedal's Joker, E: Jean Hansen
BIS 7. Beagle, Holtebakken's Fabulous Lady Chalott, E: Helle Bech Gravesen